Návštěva z americké ambasády

b_743_422_16777215_00_images_foto_us_embassy.jpgV pátek 9. května 2014 navštívili město Přerov zástupci americké ambasády z oddělení pro tisk a kulturní záležitosti pan Robert Zimmerman a pan Tomáš Knaibl. Při příležitosti své jednodenní návštěvy si pánové z ambasády vybrali Centrum pro komunitní práci východní Morava (dále jen CpKP VM) jako nejvhodnější nevládní organizaci, která se zabývá komunitním rozvojem na území přerovského regionu a rozhodli se ji jako jedinou NNO osobně navštívit.

Paní ředitelka Bc. Fellingerová a její zástupkyně Petra Šatánková oba pány uvítaly v prostorách kanceláře CpKP VM, kde jim představily hlavní činnosti a oblasti zájmu organizace. Diskutovalo se o projektech, které CpKP VM v současné době realizuje. Zástupci ambasády se především zajímali o aktivity spojené s mezinárodním projektem Mosty z chudoby - strategie pro profesionály a komunity, který aplikuje unikátní strategii práce s lidmi ohroženými sociálním vyloučením, jejíž autorem je americký expert Philip E. DeVol. Setkání probíhalo ve velmi přátelské atmosféře a pro CpKP VM bylo jistě cennou a přínosnou zkušeností s vizí další možné spolupráce s oddělením kulturních záležitostí americké ambasády.

Zástupci ambasády se poté zúčastnili, společně s primátorem města Přerova Ing. Jiřím Lajtochem, cyklojízdy na cyklostezce Bečva, která byla součástí celorepublikové akce „Do práce na kole". Kromě Přerova bylo do akce zapojeno dalších osmnáct měst z celé České republiky. Smyslem této akce bylo veselou formou nadchnout co nejvíce lidí pro to, aby jezdili do práce na kole.

 

 

CpKP východní Morava podpořili

Další aktivity CpKP východní Morava