Naše organizace od 1. dubna 2015 realizuje projekt ,,Respekt v komunikaci", který reaguje na komunikační problémy určitých skupin občanů při návštěvě veřejných institucí. Jedná se o osoby se smyslovým postižením, seniory a další komunikačně znevýhodněné občany. 

Více o projektu ZDE.

Respekt v komunikaci - závěrečná zpráva o projektu

Číst dál...Díky podpoře Nadace Rozvoje Občanské Společnosti jsme realizovali projekt Respekt v komunikaci, který se zaměřil na komunikační bariéry, se kterými se někteří z nás při návštěvě různých institucí potýkají. I po realizaci uvedeného projektu, našim cílem nadále je, mimo jiné, minimalizovat komunikační bariéry těchto občanů při návštěvě městských úřadů, obcí, nemocnic a dalších veřejných institucí. Jedná se o osoby se smyslovým postižením, seniory a další komunikačně znevýhodněné občany. Hlavním cílem našich aktivit je zvýšení komunikačních dovedností nejenom pracovníků těchto institucí, ale i podpora těch, kterých se bariéry týkají.

Číst dál...

Pozvánka na závěrečné setkání odborníků projektu Respekt v komunikaci

Číst dál...Kdy: 31. března 2016, od 9:30 do 11:30 hodin

Kde: Mléčný bar Bílá vrána, Ve Smečkách 5, Praha 1 (bezbariérový prostor)

Malé občerstvení, tlumočení do českého znakového jazyka a přepis zajištěno.

Číst dál...

Pozvánka na interaktivní workshopy Respekt v komunikaci - Praha

Číst dál...Kdy: k výběru 11., 16., 18. nebo 23. února 2016, od 9:00 do 13:30 hodin

Kde: Mléčný bar Bílá vrána, Ve Smečkách 5, Praha 1 (bezbariérový prostor)

Lektorský tým: Petra Helebrantová, Martina Macurová, Ota Pačesová, Romana Petráňová, Šárka Prokopiusová, Petra Štěpová, Andrea Tajanovská, Alena Voráčová a další.

Pro koho je určen: zaměstnance obecních úřadů, městských částí – tzn. jejich odborů, referátů nebo oddělení, případné zájemce z dalších institucí.

Číst dál...

Zkušenosti s bariérami v komunikaci na úřadech

Číst dál...Naše organizace CpKP střední Čechy realizuje projekt ,,Respekt v komunikaci", který reaguje na komunikační problémy osob se smyslovým či jiným postižením při návštěvě různých institucí.

V posledních dvou měsících jsme ho prezentovali na několika různých platformách, kdy cílem bylo upozornit na současné komunikační bariéry, možnosti jejich odstraňování a současně sběr dalších podnětů od těch, kteří dané bariéry překonávají.

Číst dál...

Pozvánka na interaktivní workshopy Respekt v komunikaci - Jablonec nad Nisou

Číst dál...Kdy: 8. března 2016, od 9:00 do 13:30 hodin.

Kde: Spolkový dům, Jablonec nad Nisou, (bezbariérový prostor).

Lektorský tým: Petra Helebrantová, Martina Macurová, Ota Pačesová, Šárka Prokopiusová, Petra Štěpová, Andrea Tajanovská a další.

Pro koho je určen: zaměstnance obecních úřadů, městských částí – tzn. jejich odborů, referátů nebo oddělení, případné zájemce z dalších institucí.

 

• Umíte se vždy domluvit s občanem, který přichází do Vaší kanceláře?
• Poznáte, že má nějakou komunikační bariéru?
• Víte, jak reagovat? Co dělat pro to, abyste se domluvili?
• Pokud ne nebo si nejste jisti, přijďte, přijdeme na to společně.

Číst dál...

CpKP střední Čechy podpořili