Realizace projektu Případové setkání jako nástroj multidisciplinární spolupráce

 

b_0_600_0_00_images_2015-06-04-konference-pripadovky-2.jpg

V červnu 2015 Centrum pro komunitní práci střední Čechy dokončilo realizaci projektu Případové setkání jako nástroj multidisciplinární spolupráce (dále případové setkání). Cílem projektu byla realizace akreditovaného kurzu a podpora zavedení dané metody v územích dopadu projektu.

Konkrétně proběhlo 6 třídenních běhů (v rozsahu 24 hodin) ve 4 lokalitách - Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Hořovice a Neratovice včetně jejich spádových obcí. Projekt se zaměřoval na sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách. Celkový počet podpořených osob byl 61 vyškolených účastníků vzdělávání. Zvýšila se jejich odbornost v metodě případových setkání při řešení individuálních klientských případů. Na základě získaného teoretického i praktického vzdělání nyní znají pravidla dané metody a mohou zrealizovat funkční případové setkání.

V rámci projektu se podařilo prohloubit spolupráci s poskytovateli sociálních služeb s dalšími odborníky v územích, kteří pracují s různými klientskými případy a posuzují různé situace a společně s klientem plánují další postup a společně hledají vhodná opatření. Výhodou této metody je možnost flexibilně, aktivně a efektivně reagovat na vzniklou situaci s ohledem na zájem člověka, a tím aktivizovat a koordinovat konkrétní potřebnou pomoc při zajištění kontinuity péče při současném aktivním zapojení samotného klienta a jeho rodiny.

 
Závěrečného celodenního workshopu, který proběhl 4. června 2015, a byl součástí projektu, se zúčastnilo 49 osob. Tématem workshopu byla realizace případových setkání s různými klienty, tzn. nejenom v rámci sociálně právní ochrany dětí. Účastníci měli příležitost sdílet zkušenosti, sdělovat si příklady z praxe a specifikovat odlišné přístupy k realizaci a přípravě případových setkání a spolupráci v jednotlivých územích. V závěru proběhla diskuse s jednotlivými přednášejícími a byl zde prostor pro konzultace s lektory a odbornými garanty.
 
Lektorský tým se těší na realizaci dalších vzdělávacích kurzů pro území, která chtějí rozvíjet spolupráci pro řešení klientských případů. 
 
Projekt „Případové setkání jako nástroj multidisciplinární spolupráce“ č. CZ.1.04/3.1.03/A7.00072 byl realizován od 1. 1. 2014 do 30. 6. 2015 a byl finančně podpořen z Evropského sociálního fondu – Operační program lidské zdroje a zaměstnanost.
 
Za realizační tým projektu:Martina Macurová, metodička projektu,
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 775 764 414

CpKP střední Čechy podpořili