´╗┐ O CpKP

O CpKP

mapacr krajeCentrum pro komunitn├ş pr├íci je neziskov├í organizace, kter├í vznikla v roce 1996. ─îlenov├ę a pracovn├şci CpKP jsou p┼Öesv─Ťd─Źeni, ┼że ob─Źan m├í pr├ívo pod├şlet se na z├ísadn├şch rozhodnut├şch v jeho obci, m─Ťst─Ť ─Źi regionu a svoji pr├íci sm─Ť┼Öuj├ş k podpo┼Öe tohoto c├şle. Do dne┼ín├ş doby vzniklo ┼íest m├şstn├şch zastoupen├ş: CpKP st┼Öedn├ş Morava, CpKP ji┼żn├ş ─îechy, CpKP z├ípadn├ş ─îechy a CpKP st┼Öedn├ş ─îechy, CpKP Moravskoslezsk├Ż kraj a CpKP v├Żchodn├ş Morava. V sou─Źasn├ę dob─Ť se jedn├í o samostatn├ę pr├ívn├ş subjekty pln─Ť zodpov─Ťdn├ę za ve┼íker├ę svoje aktivity.

M├şstn├ş zastoupen├ş v regionech

mapacr kraje CpKP Z├ípadn├ş ─îechy CpKP St┼Öedn├ş ─îechy CpKP Ji┼żn├ş ─îechy CpKP St┼Öedn├ş Morava CpPK V├Żchodn├ş Morava CpKP Moravskoslezsk├Ż kraj

Na┼í├ş viz├ş je spokojen├í komunita, ve kter├ę ve┼Öejn├í spr├íva spolupracuje s ob─Źany na udr┼żiteln├ęm rozvoji m├şstn├ş komunity a spole─Źn─Ť se pod├şlej├ş na zkvalit┼łov├ín├ş ┼żivota ob─Źan┼». Tato spolupr├íce vych├íz├ş p┼Öedev┼í├şm z princip┼» participativn├ş demokracie, ob─Źansk├ę spole─Źnosti a M├şstn├ş agendy 21.

Posl├ín├ş organizace
Na┼í├şm posl├ín├şm je p┼Öisp├şvat ke spokojenosti ob─Źan┼» a ke spolupr├íci mezi ve┼Öejnou spr├ívou a ob─Źany t─Ťmito ─Źinnostmi:

  • vzd─Ťl├ívat z├ístupce ve┼Öejn├ę spr├ívy a neziskov├ęho sektoru v oblastech zapojov├ín├ş ve┼Öejnosti a komunitn├şho rozvoje,
  • b├Żt konzultantem a poradcem ve┼Öejn├ę spr├ívy v oblasti zapojov├ín├ş ve┼Öejnosti a komunitn├şho rozvoje,
  • b├Żt partnerem ve┼Öejn├ę spr├ívy p┼Öi zapojov├ín├ş ve┼Öejnosti,
  • vypracov├ívat expertn├ş stanoviska, kter├ę vych├ízej├ş z princip┼» participativn├ş demokracie a M├şstn├ş agendy 21,
  • zprost┼Öedkov├ívat komunikaci u v├şcestrann├Żch jedn├ín├ş, t├Żkaj├şc├şch se rozvoje komunit,
  • b├Żt n├ípomocen p┼Öi psan├ş projekt┼» v oblast├ş zapojov├ín├ş ve┼Öejnosti a komunitn├şho rozvoje,
  • vzd─Ťl├ívat ve┼Öejnost a zejm├ęna ml├íde┼Ö v ot├ízk├ích demokratick├Żch hodnot a princip┼»,
  • zprost┼Öedkov├ívat informace a propagovat principy na┼í├ş pr├íce z oblasti zapojov├ín├ş ve┼Öejnosti a komunitn├şho rozvoje.

    cpkp logo small rgb


Dal┼í├ş aktivity